Ерик тен Хаг се завръща на сцената на най-лошия момент в Манчестър Юнайтед, където беше `men vs u9s`
The Mirror | 2024-03-30 | 10:12:36

Ерик тен Хаг ще преживее един минал кошмар, когато Манчестър Юнайтед гостува на Брентфорд в събота.

Пчелите Gtech Community Stadium е мястото, където той претърпя едно от най-лошите си падения като шеф на Юнайтед. Юнайтед губеше с 4-0 след 35 минути, тъй като бяха унизени от Брентфорд и Гари Невил заяви, че е като да гледаш „мъже срещу U9s“.

Невил каза, че първото полувреме е било най-лошите 45 минути футбол, които може спомнете си в неговите 42 години след Юнайтед. Феновете призоваха Глейзър да си тръгват и изглеждаше, че нищо не работи в Юнайтед.

От това ниско ниво Тен Хаг активизира страната си и те победиха Ливърпул с 2-1 на Олд Трафорд в следващия си мач и отидоха за да спечели Carabao Cup, завърши на трето място във Висшата лига и стигна до финала на FA Cup.

Ten Hag ще се надява нещата да се развият по неговия начин и Юнайтед да отпътува за западен Лондон на фона на огромната си победа над Ливърпул в ФА Къп - може би най-голямата им след победата над Нюкасъл във финала на Карабао Къп.

Малцина им дадоха някакъв шанс за победа, когато изоставаха с 2-1 през второто полувреме, но те наложиха продължения и спечелиха с два късни гола на Маркъс Рашфорд и Амад Диало.

Сега те се изправят срещу Брентфорд в обратен на реда на мачовете през август 2022 г. и десет Hag ще се молят Юнайтед отново да е в ход.

Те загубиха само два от 12-те си мача тази година и се изправят срещу Ковънтри на полуфиналите за Купата на Англия в това, което ще бъде четвъртото участие на ten Hag на Уембли в неговите два сезона.

Там има истинска надежда в Юнайтед, че могат да спечелят първата си ФА Къп от 2016 г., въпреки че примерът на Луис ван Гаал е отрезвяващ за Тен Хаг.

Глейзър вече бяха решили да заменят ван Гаал с Жозе Моуриньо преди да вдигне Купата, защото пропусна Шампионската лига и Ten Hag може да претърпи подобна съдба.

Ten Hag трябва да достави футбол от Шампионската лига на Юнайтед, ако иска да продължи работата си. И тъй като Юнайтед изостава от девет точки от четвъртия Астън Вила, макар и с мач по-малко, това изглежда огромна задача.

Пето място може да е достатъчно, тъй като УЕФА разширява Шампионската лига през следващия сезон и победата на Уест Хям над Фрайбург в Лига Европа беше значителна, защото Висшата лига се бори с Бундеслигата за друго място.

Тази победа за отбора на Дейвид Мойс подобри коефициента на Висшата лига в УЕФА и може да получи допълнителен тласък, ако Манчестър Сити или Арсенал да спечели Шампионската лига, а Ливърпул или Уест Хем да спечели Лига Европа.

Все още е огромна задача за Ten Hag да се класира отново за Шампионската лига, но поне Юнайтед има надежда. Това е нещо, което те нямаха през по-голямата част от този сезон.

и получавайте ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия